Порадник "Ваш ставок"

Дизайн штучної водойми

Вода, будь то задумливий ставок з водними рослинами,  дзюркотливий струмочок, гучний водоспад або фонтан, пожвавить ландшафт будь-якої ділянки.
Тип водного об'єкта визначається в першу чергу розміром і стилем навколишнього оточення.

Створюючи водойму, необхідно визначити її стиль.

Будівництво водоспаду, водного каскаду, струмка та фонтану.

Вода - «живий» елемент саду. Її шум, мерехтіння і свіжість оживляють композицію ділянки. Вода, що струмком  протікає серед рослин, падає з висоти, створює неповторне видовище, урізноманітнює ландшафт.

Рухома вода має і практичне значення.  Її краплі збільшують вологість повітря, благотворно впливаючи на мікроклімат саду.

 Водний каскад, створений на березі ставка, збагачує воду киснем, покращуючи водне середовище , в якому живуть риби і водні рослини.

Каскад і водоспад.

 

Як розрахувати плівку для ставка?

Ви легко створите на своїй ділянці плівковий водойму, якщо скористаєтеся нашими порадами.

Для початку Вам необхідно визначитися з розмірами Вашого штучного водоймища, а потім приступити до розрахунку плівки .

Розрахунок плівки для будівництва ставу.

 

Пристрій для очищення ставка

Як працює пристрій для очищення ставка від бруду та мулу ?

Пристрій для очищення ставка в народі називають «водним пилососом».

Очищувач ставка - «водний пилосос», призначений для збору сміття, мулу і бруду з дна ставка.

Німецька компанія  «Heissner»  випускає два види ставкових пилососів: F1 і F2, які відрізняються лише кількістю насадок, що входять в комплект.
Ставкові пилососи F1 і F2 - це нові професійні очисники ставка:

Фонтани в саду.

Фонтан в саду.  Садовий фонтан своїми руками.

Для того щоб урізноманітнити ландшафт своєї ділянки, принести прохолоду і живильну вологу в садок, використовують фонтани і міні оазиси. . Фонтани, каскади і водоспади не тільки прикрасять Ваш сад, а й наповнять його чарівними звуками дзюрчання води. У жарку пору року вам буде приємно відпочити близько поблизу фонтану, насолоджуючись дрібними райдужними бризками.

Штучна водойма. Сезонний догляд, весна.

Весна - час підготовки штучного ставка до нового сезону.

Перше, що необхідно зробити - це провести ревізію берегової лінії,  очистити дно від намулу та бруду, перевірити, як працює ставкове обладнання.

Якщо водойма невелика, то для проведення весняної чистки, допустимо, викачати воду, і за допомогою звичайної щітки ретельно очистити стінки  та дно водойми від бруду.

Великі водойми осушують раз в три роки (детально описано в наших рекомендаціях по догляду). Для чищення ставка наповненого водою, використовують «водний пилосос».

Інструкція з експлуатації штучної водойми.

Інструкція з експлуатації штучної водойми.
Догляд за штучною водоймою.

 

Для збереження експлуатаційних властивостей водного об’єкту  та  технічної безпеки необхідно дотримуватись нижче перерахованих   правил:

Інструкція з експлуатації штучної водойми.

Інструкція з експлуатації штучної водойми.
Догляд за штучною водоймою.

 

Для збереження експлуатаційних властивостей водного об’єкту  та  технічної безпеки необхідно дотримуватись нижче перерахованих   правил:

будівництво ставка

Будівництво ставка з плівки.

Створюємо водойму на плівковій основі.

Підібравши для ставка підходяще місце, приступаємо до його закладці. За допомогою ставкової плівки можна створити ставок будь-якої форми.

1. Визначаємо контури водойми і розмічаємо його обрис за допомогою світлого піску, шнура або поливального шланга.Затем уздовж розмітки викопуємо канавку на глибину багнета лопати.

Сторінки